Osam novorođenčadi poginulo je u utorak u požaru u porodiljskom odjelu alžirske bolnice u blizini granice s Tunisom, saopćile su vlasti.
Ministar zdravstva izjavio je kako je moguće da je požar izazvao neispravni uređaj protiv komaraca.
Nacionalna služba za vanredne situacije navodi u saopćenju da je požar pod kontrolom, ali još nije ugašen. Dodaje da je 11 novorođenčadi, 37 majki i 28 medicinskih radnika evakuirano nakon što je vatra izbila u četiri sata ujutru u gradu El Oued, 600 kilometara južno od prijestonice, Alžira.
Tri bebe su podlegle od opekotina a pet od gušenja dimom, saopćila je služba za vanredne situacije, prenosi Associated Press.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.