Federacija BiH je u septembru 2025. godine ostvarila izvoz u vrijednosti 956.217.000 KM, što je za 14,7 posto više u odnosu na august 2025. godine ili 8,2 posto više u odnosu na septembar 2024. godine.
U septembru ove godine ostvaren je uvoz u vrijednosti 1.796.735.000 KM, što je za 8,5 posto više u odnosu na august 2025., odnosno 9,6 posto više u odnosu na septembar 2024. godine.
U periodu januar – septembar 2025. izvoz je prosječno rastao svaki mjesec za 1,77 posto, a uvoz je prosječno rastao za 0,68 posto.
Procent pokrivenosti uvoza izvozom je 53,2 posto, što je za 2,9 posto više u
odnosu na august 2025. kada je pokrivenost bila 50,3 posto.
Trgovinski deficit Federacije BiH za septembar 2025. je iznosio 840.518.000 KM, pokazuju podaci Federalnog zavoda za statistiku.
U septembru se iz FBiH najviše izvozilo u Hrvatsku, Njemačku i Austriju, a najviše se uvozilo iz Kine, Njemačke i Italije.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.