Rukometaši Francuske su tek u trećem kolu, i to teže od očekivanog, osvojili prvi bod na olimpijskom turniru u Parizu.
Aktualni olimpijski i evropski šampioni su remizirali sa Egiptom rezultatom 26:26, nakon poraza od Danske i Norveške u grupi B.
Egipćani su na ulasku u posljednji minut vodili 24:26, ali nisu uspjeli da upišu trijumf. Ludovic Fabregas je spasio Francuze izjednačujućim pogotkom u posljednjoj sekundi.
Francuskoj slijede mečevi sa Argentinom i Mađarskom i ukoliko slave, plasirat će se u četvrtfinale i pored svih muka.
Egipat ima tri boda i na dobrom je putu da i on ode u nokaut fazu. Danci i Norvežani su sigurni iz ove grupe.
Junak Fabregas je bio i najefikasniji u domaćoj selekciji sa šest golova, dok je u sastavu Egipta prednjačio Omar sa osam pogodaka.
izvor;Arena Sport
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.