[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2025\/08\/19\/l-3b074df5d2dd1d1e69f241b905c0cd6e.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2025\/08\/19\/100x73\/l-3b074df5d2dd1d1e69f241b905c0cd6e.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2025\/08\/19\/l-3b074df5d2dd1d1e69f241b905c0cd6e.jpg","size":"45.52","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

STEFANOVIĆ (SSP) ŠOKIRA JAVNOST: Razmatra se opcija da Dodik bude kandidat za predsjednika Srbije nakon Vučića

Zamjenik predsjednika Stranke slobode i pravde (SSP) Borko Stefanović izjavio je jutros da se trenutno razmatra opcija da Milorad Dodik, koji poslije jučerašnje odluke Apelacionog vijeća Suda Bosne i Hercegovine više nije predsjednik Republike Srpske, bude kandidat za predsjednika Srbije na narednim izborima.

Stefanović je za televiziju Nova S rekao da se to "ozbiljno dogovara", pošto aktuelni predsjednik Srbije Aleksandar Vučić neće moći ponovo da se kandiduje, jer mu ističe drugi mandat, prenio je SSP u saopštenju.

"Vučić hoće da bude premijer, da se vrati na mjesto predsjednika Vlade, priprema Mileta Dodika pošto ima srpsko državljanstvo i sada ne može da bude predsjednik Republike Srpske", naveo je Stefanović, prenosi Beta.

Govoreći o protestima u Srbiji, ocijenio je da je sinoćnje Vučićevo pojavljivanje ispred prostorija SNS na Paliluli, na kojima su razbijena stakla, hapšenja bez osnova i prebijanja mladih, predstavljaju "pokušaj da nastavi neproglašeno vanredno stanje".

Stefanović smatra da će se pojačati represija vlasti koje će pokušati da pod pojam "terorizam", što je vrlo široko postavljeno u zakonu, podvedu svakog ko izlazi na proteste.

"Ovo sve je uvod u jednu pojačanu represiju odlazećeg režima koji je uništio Srbiju skoro u potpunosti i najgora je vlast u istoriji Srbije. Koliko god bilo teško i koliko god nam sa druge strane budu dolazili nasilje, hapšenja, prebijanja moramo ostati mirni, zato što miran protest, muda

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!