Glumcu Sean Pennu uručen je poseban Oscar izrađen od metala ukrajinskog željezničkog vagona oštećenog ruskim raketama. Statuu, ravnu, srebrnu i oblikovanu poput nagrade Američke filmske akademije, uručio mu je Oleksander Pertsovski, direktor ukrajinskih željeznica.
- Nedostaju ti Oscari, pa smo ti napravili ovaj. Nije zlatan, ali je vrlo stvaran i od srca - rekao je Pertsovski Pennu.
Glumac se zahvalio i rekao da su "to sve dragocjenosti".
Penn je preskočio nedjeljnu ceremoniju u Los Angelesu, gdje je osvojio trećeg Oscara, nagradu za najboljeg sporednog glumca za ulogu u filmu Paula Thomasa Andersona "One Battle After Another", koji je osvojio ukupno šest nagrada, uključujući najbolju režiju i najbolji film, piše The Guardian.
Njegovo odsustvo nije bilo objašnjeno tokom večeri, ali je u ponedjeljak otkriveno da je krajem prošle sedmice otputovao u Ukrajinu, gdje je fotografisan u centru Kijeva.
Predsjednik Zelenski je potom objavio fotografiju njih dvojice u svom kabinetu.
Penn je 2022. godine posudio jedan od svojih Oscara predsjedniku.
- Ovo je za tebe. To je samo simbolična, pomalo luckasta stvar, ali ako znam da je ovdje s tobom, osjećat ću se bolje i snažnije za borbu. Kada pobijediš, vrati ga u Malibu. Osjećat ću se mnogo bolje znajući da je dio mene ovdje - kazao je Penn tada.
Glumac često posjećuje Ukrajinu otkako je Rusija izvršila invaziju prije četiri godine, a 2023. snimio je dokumentarac o Zelenskom. Svoje prethodne Oscare osvojio je za "Mystic River" 2004. i "Milk" 2009. godine.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.