[{"img":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/800x600\/no_photo.png","thumb":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/300x300\/no_photo.png","full":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/800x600\/no_photo.png","size":"183.25","dimensions":{"width":770,"height":460}}]

Sarajevo spojeno na autoput A1, kraj gužvama u Rajlovcu i Briješću

Sarajevo, 24.11.2015.



Sarajevo je od danas povezano sa Koridorom 5C preko treće dionice zaobilaznice, čime bi trebao doći kraj gužvama u saobraćaju u pravcu Rajlovca i Briješća.

Svečano otvaranje treće dionice Sarajevske zaobilaznice, izgrađene prije roka, danas je upriličeno na petlji Butile, vjerovatno najvećem objektu na Koridoru 5C, koji ima tri nivoa i osigurava odvijanje saobraćaja na sljedećim relacijama: obilaznica Sarajeva u pravcima Zenice i Mostara te ulazak ili napuštanje Sarajeva u pravcu Zenice i u pravcu Mostara.

Svečanu vrpcu je presjekao predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine Dragan Čović. Otvaranju su prisustvovali predsjednik Federacije BiH Marinko Čavara i premijer Federacije BiH Fadil Novalić.

Vijadukt Briješće bio je najzahtjevniji objekat na četiri kilometra dugoj trasi.

Investitor LOT-a 2A je Vlada FBiH iz kredita EIB-a, EBRD-a i OPEC fonda, te iz Budžeta za eksproprijaciju, a implementator JP Ceste FBiH uime Vlade FBiH. Radove su izvele kompanije Euro-asfalt i ŽGP, dok ukupna vrijednosti ugovorenih radova iznosi 23.365.226 KM.

Korištenje cjelokupne Zaobilaznice na autoputu A1 bilo je i ostat će besplatno.

Podijelite ovaj sadržaj!