Rusija je protjerala 18 uposlenika delegacije Evropske unije u Rusiji kao odmazdu Briselu za protjerivanje 19 ruskih diplomata ranije ovog mjeseca, saopćilo je u petak rusko ministarstvo vanjskih poslova, prenosi BBC.
Evropska unija je 5. aprila proglasila 19 ruskih diplomata nepoželjnima zbog "bavljenja aktivnostima koje su protivne njihovom diplomatskom statusu" te im je naređeno da napuste Belgiju, zemlju domaćina.
Rusko ministarstvo vanjskih poslova saoopćilo je da je pozvalo ambasadora EU u Rusiji, Markusa Ederera i uručilo mu protestnu notu.
- Ruska strana je proglasila da je EU odgovorna za kontinuirano uništavanje bilateralnog dijaloga i saradnje za koje su trebala desetljeća da se uspostave - rečeno je u saopćenju.
EU diplomati moraju napustiti Rusiju što je prije moguće, dodalo je ministarstvo.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.