Predsjedavajući Koordinacionog tijela Bosne i Hercegovine za zaštitu i spašavanje i ministar sigurnosti BiH Fahrudin Radončić razgovarao je danas u Sarajevu s ambasadorom Narodne Republike Kine Ji Pingom o saradnji i razmjeni iskustava u borbi protiv koronavirusa.
Iako je i Kina pogođena pandemijom, razgovarano je o mogućnosti pomoći Bosni i Hercegovini u medicinskoj opremi i zaštitnim sredstvima, te je najavljeno je da će iduće sedmice biti upućen prvi kontigent pomoći.
Ministar Radončić je istakao da su za zdravstvene i druge institucije u Bosni i Hercegovini veoma korisna iskustva Kine u borbi protiv koronavirusa te da je važno da se ljekari i službe zaštite i spašavanja razmjenjuju znanja i najbolje prakse u spriječavanju širenja virusa.
Također, ovom prilikom je riješen i problem 52 kineska radnika u BiH, kojima ističe radna i boravišna dozvola, saopćeno je iz Ministarstva sigurnosti BiH.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.