[{"img":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/800x600\/no_photo.png","thumb":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/300x300\/no_photo.png","full":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/800x600\/no_photo.png","size":"297.15","dimensions":{"width":770,"height":460}}]

Radnica apoteke u Istočnom Sarajevu prisvojila lijekove u vrijednosti od 28.474 KM

ISTOČNO SARAJEVO, 1.12.2015

Centar javne bezbjednosti Istočno Sarajevo dostavio je Okružnom tužilaštvu u tom gradu izvještaj protiv radnice "Apoteke Istočno Sarajevo“, zbog sumnje da je protivpravno prisvojila lijekove i drugu robu u ukupnoj vrijednosti od 28.474,09 KM.

Postoje osnovi sumnje da je ova radnica apeteke, u periodu od januara do septembra 2012. godine, kao i tokom oktobra 2013., u veći broj faktura koje je potpisivala i dostavljala Fondu zdravstvenog osiguranja Republike Srpske, unosila neistinite podatke u pogledu vrste, količine i vrijednosti lijekova izdatih na recept, a što je utvrđeno vanrednom kontrolom izvršenom od Fonda zdravstvenog osiguranja RS.

Na navedeni način oštetila je "Apoteke Istočno Sarajevo“ za 28.474,09 KM.

Podijelite ovaj sadržaj!