Na prijedlog Županijskog tužiteljstva Hercegovačko neretvanske županije (HNŽ) Mostar, rješenjem Općinskog suda u Mostaru od 24. veljače, određen je pritvor u trajanju od najviše jedan mjesec, prema osumnjičeniku Admiru Mustafiću, (1979.), iz Mostara.
Pritvor je određen zbog postojanja osnovane sumnje da je Mustafić počinio kazneno djelo „neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga“ iz čl. 238. st.1. KZ FBiH, priopćeno je iz Županijskog tužiteljstva HNŽ Mostar.
Osumnjičeniku Admiru Mustafiću stavlja se na teret da je 21. veljačee u 13.30 sati u kući na adresi Kenjareva br. 9 u Mostaru, neovlašteno držao materiju koja asocira na opojnu drogu „heroin“ u dva omota, biljnu materiju koja asocira na „cannabis“ u prozirnoj vrećici te sivu digitalnu vagu s tragovima smeđe materije.
Ove radnje osumnjičenik je, prema tvrdnjama Tužiteljstva, počinio radi prodaje navedenih supstanci.
Općinski sud u Mostaru ocijenio je da je sasvim utemeljeno i opravdano određivanje pritvora osumnjičeniku, jer postoje naročite okolnosti koje opravdavaju strah da će ponoviti kazneno djelo, a za to kazneno djelo može se izreći kazna zatvora u trajanju od tri godine ili teža kazna.
Osumnjičenik Admir Mustafić je povratnik u vršenju ove vrste kaznenih djela, navodi se u priopćenju.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.