[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2025\/06\/03\/xt.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2025\/06\/03\/100x73\/xt.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2025\/06\/03\/xt.jpg","size":"68.30","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Poznato koliko je Al Nassr platio za transfer Al Jabera

Transfer Abdulmalika Al Jabera iz Željezničara u redove saudijskog Al Nassra iznosio je između 2 i 2,5 miliona eura, s tim što je određeni procenat pripao posrednicima.

Al Jaber je uspješno prošao ljekarski pregled i danas potpisao četverogodišnji ugovor s Al Nassrom, a Plavima je pripalo rekordno klupsko obeštećenje.

“Želim da se zahvalim na svemu, što ste od mene napravili dobrog igrača. Hvala na podršci i na pomoći. Sada imam novi izazov, a Želji želim sreću u Evropi, navijat ću za vas. Volim vas. Nadam se da se vidimo opet”, rekao je Saudijac na oproštaju od Željezničara.

Inače, rekord u prvenstvu BiH drži Nidal Čelik koji je u januaru ove godine za 2,5 miliona eura prešao iz Sarajeva u Lens, a iza njega su do sada bili transferi Gojka Cimirota (1,68 miliona eura), Muhameda Buljubašića (1,5), Dala Varešanovića (1,2) i Vladana Kovačevća (1,02 miliona eura). Svi nogometaši transfere su napravili iz Sarajeva, a podaci su sa specijalizovanog portala Transfermarkt.

Rekordno obeštećenje Željezničara do sada je bio transfer Amira Haždžiahmetovića u Konyaspor 2015. godine za 905.000 eura.

Abdulmalik Al Jaber je na Grbavicu stigao tokom ljeta 2023. godine. U dresu Plavih odigrao je ukupno 48 utakmica, postigao četiri gola i upisao tri asistencije.

izvor;Arena Sport

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!