[{"img":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/800x600\/no_photo.png","thumb":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/300x300\/no_photo.png","full":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/800x600\/no_photo.png","size":"181.53","dimensions":{"width":770,"height":460}}]

Pozder: Korištenjem fondova riješiti problem upravljanja otpadom

SARAJEVO, 8. nov.2016

Potpredsjednica Naše stranke i ekspertica za urbanizam Nasiha Pozder smatra da je u vezi sa neposrednom opasnošću po zdravlje stanovnika u blizini sarajevske deponije Smiljanići, važno uzeti u obzir da se na širem prostoru oko deponije nalazi oko 100 bespravno izgrađenih stambenih objekata i na prostoru koji nije namijenjen gradnji.

Pozder je, u saopćenju iz Naše stranke, upozorila da su se na jednom mjestu našla dva problema - bespravna gradnja i loše upravljanje otpadom.

Ona je dodala kako novca za deponiju ima u međunarodnim fondovima, te da KJKP "Rad" treba novo rukovodstvo koje će znati ostvariti saradnju u regiji i Evropskoj uniji, pratiti primjere dobre prakse, uvažiti mišljenje struke te koristiti međunarodne fondove za zaštitu okoliša i upravljanje otpadom.

- Mi smo u Skupštini Kantona Sarajevo podržali Strategiju razvoja koja obuhvata i pitanje upravljanja otpadom, ali ne vidim da iko ozbiljno uzima u obzir predviđene mjere, kada ih treba realizovati na terenu - zaključila je Pozder.

Podijelite ovaj sadržaj!