[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2018\/12\/14\/strasbourg-pucnjava-xinhua.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2018\/12\/14\/100x73\/strasbourg-pucnjava-xinhua.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2018\/12\/14\/strasbourg-pucnjava-xinhua.jpg","size":"375.52","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Policija ubila Cherifa Chekatta, napadača iz Strasbourga

 Policija je sinoć u Strasbourgu ubila Cherifa Chekatta, koji je prije dva dana u krvavom napadu u tom francuskom gradu ubio tri osobe, objavili su francuski mediji pozivajući se na policijske izvore.

Kako je objavio Le Figaro, u Strasbourgu su se čuli pucnjevi, tokom racije u kojoj su teško naoružani policajci sa štitovima i automatskim oružjem upadali u kuće u ulici Epinal.

Ministar unitrašnjih poslova Christophe Castaner izjavio je da je riječ o "provjeri kakvih je bio nekoliko u posljednjih 36 sati", te da ne želi ništa predviđati. AFP je naveo riječi policijskog izvora da se provjere obavljaju na više mjesta.

Naoružani francuski policijaci započeli su ranije raciju u naselju Neudorf u Strasbourgu.

Elitna jedinica francuske policije RAID bila je raspoređena duž jedne ulice, a neki od naoružanih policijaca pretresali su kuće u potrazi za napadačem, prenosi Al Jazeera Balkans.

Za Cherifom Chekattom, odbjeglim napadačem iz Strasbourga, tragalo je 720 policajaca širom istočne Francuske.

I njemačko tužilaštvo otvorilo je danas istragu protiv Chekatta, javljaju francuski mediji. Njemačko tužilaštvo je pokrenulo istragu za ubistvo, pokušaj ubistva i nanošenje teških povreda, rekao je glasnogovornik tužilaštva.

Francuska televizija BFM navodi da je istragu otvorio sektor njemačkog tužilaštva za suzbijanje terorizma. Dozvoljeno je da njemačko tužilaštvo istražuje o ovom slučaju paralelno sa francuskim jer su njemački državljani prisustvovali napadu u utorak uvečer u Strasbourgu, na granici Francuske i Njemačke.

Iako nijedan njemački državljanin u tom napadu nije ranjen, oni su pretrpjeli traume.

Francuska je podignula sigurnosnu prijetnju na najviši nivo.

Francuska policija tokom potjere za napadačem na Božićni sajam u Strasbourgu uhapsila je pet osoba, objavio je u srijedu Laurent Nunez, sekretar Ministarstva unutrašnjih poslova.

U napadu u utorak, ubijene su tri osobe, a 13 povrijeđeno, od kojih je osam ozbiljno.

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!