Čitanjem optužnice i uvodnom riječi Tužilaštva Bosne i Hercegovine počelo je suđenje Armelu Zalihiću, optuženom za prijetnje terorističkim činom u Konjicu.
Zalihić je, prema optužnici, optužen da je 26. marta 2025. godine, u namjeri da ozbiljno zastraši stanovništvo i ozbiljno destabiliše osnovne, političke, ustavne i društvene strukture BiH, javno na društvenoj mreži TikTok prijetio počinjenjem krivičnog djela “terorizam”.
“Za Bajram ulijećem u gradsku džamiju u Konjicu i napravit ću mas*kr”, naveo je u komentaru objavljenom na društvenoj mreži TikTok koji je prenesen i kod drugog korisnika.
Tužilaštvo je u uvodnoj riječi kazalo kako će tokom postupka saslušati četiri svjedoka, dva vještaka i izvesti materijalne dokaze.
Odbrana je iskoristila pravo da ne iznosi uvodnu riječ u ovoj fazi postupka.
Tokom ročišta je navedeno kako je u toku pregovaranje za sporazum o priznanju krivnje.
Nastavak suđenja bit će naknadno određen, javlja BIRN BiH.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.