[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2026\/05\/15\/xp_2.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2026\/05\/15\/100x73\/xp_2.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2026\/05\/15\/xp_2.jpg","size":"61.13","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Plenković najavio pojeftinjenje dizela

 Predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković u petak je najavio pojeftinjenje dizela, dok za benzin nije iznio konkretnu najavu.

"U ovom trenutku još se rade procjene (...), a ono što je sigurno je da će cijene dizela ići dolje, a što stiče benzina, vidjet ćemo kakva će biti konačna procjena", izjavio je Plenković koji boravi u Zadru i Šibeniku.

Vlada Hrvatske svaki drugi ponedjeljak određuje najviše maloprodajne cijene naftnih derivata, koje stupaju na snagu u utorak u ponoć i važe iduća dva tjedna.

Zadnji puta to je učinila 4. svibnja, kada je odredila cijenu litre osnovnog benzinskog goriva od 1,64 eura, te dizela od 1,72 eura i plavog dizela od 1,22 eura. 

Plin za spremnike trenutačno se prodaje za 1,58 eura, a za boce 2,16 eura po kilogramu.

RTL je danas objavio neslužbene podatke prema kojima bi benzin eurosuper 95 u ponoć s ponedjeljka na utorak mogao poskupjeti za tri centa, na 1,67 eura po litri, eurodizel bi pojeftinio za šest centi  - na 1,66 eura po litri, a za litru plavog dizela plaćalo bi se 1,14 eura po litri što je osam centi manje nego sada.

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!