[{"img":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/800x600\/no_photo.png","thumb":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/300x300\/no_photo.png","full":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/800x600\/no_photo.png","size":"134.15","dimensions":{"width":770,"height":460}}]

Općina Centar donirala 20 hiljada KM Općoj bolnici

SARAJEVO, 13. nov 2017

Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić i direktor Opće bolnice "Prim.dr. Abdulah Nakaš" Zlatko Kravić potpisali su danas protokol kojim je iz budžeta te lokalne zajednice donirano 20 hiljada KM Općoj bolnici, a donacija će biti iskorištena za kupovinu aparata za mehaničku ventilaciju (aspirator) za urgentni centar.

Po riječima načelnika Ajnadžića, donacija je nastavak kontinuirane saradnje Opće bolnice i Općine Centar.

- Donirani novac planiran je ovogodišnjim budžetom, a namijenjen je zdravstvu i poboljšanju usluga za pacijente. Nastavit ćemo pomagati Opću bolnicu - naglasio je Ajnadžić.

Podsjeća da svake godine Općina izdvoji novac za ono što je najpotrebnije toj bolnici.

Direktor Opće bolnice Kravić zahvalan je Općini Centar za kontinuiranu pomoć te je naglasio da sve to doprinosi kvaliteti zdravstvene usluge.

- Mnogo opreme smo nabavili zahvaljujući podršci te lokalne zajednice. Potrebno je, osim suvremene opreme i aparata, ulagati i u specijalizaciju i obuku medicinskih kadrova - smatra Kravić i nada se da će Općina imati sluha za njihove potrebe.

Za višegodišnju pomoć Općoj bolnici prim.dr. Abdulah Nakaš, direktor Kravić uručio je zahvalnice načelniku Ajnadžiću i predsjedavajućoj Općinskog vijeća Karolini Karačić.

Podijelite ovaj sadržaj!