Županijski sud u Mostaru je u ponedjeljak, nakon zaprimanja odluke Vrhovnog suda Federacije BiH, donio rješenje kojim se određuje pritvor Marku Šljiviću u trajanju od mjesec dana koji se računa od dana i sata lišenja slobode.
Odlukom Vrhovnog suda Federacije BiH ukinuto je rješenje Županijskog suda u Mostaru broj 07 0 K 026936 25 Kv 2 od 27. lipnja i predmet vraćen prvostupanjskom sudu na ponovno odlučivanje, priopćeno je iz Županijskog suda u Mostaru.
Pritvor se osumnjičenom određuje zbog osnovane sumnje da je počinio kazneno djelo "teška kaznena djela protiv sigurnosti javnog prometa", a u vezi s kaznenim djelom "ugrožavanje javnog prometa".
Šljivić je osumnjičen da je 31. svibnja 2025. godine u mjestu Ševaš Njive, na magistralnoj cesti Mostar–Čapljina, izazvao tešku prometnu nesreću u kojoj su poginule tri mlade osobe iz Mostara – vozač Audija A3 Almin Crnalić (22), te njegovi suputnici Enis Kurtović (22) i Dalila Žugor (20).
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.