Francusku je pogodila nova runda sabotaža, ovoga puta usmjerene na telekomunikacijske operatere, saopćila je policija.
Optičke mreže nekoliko operatera "sabotirane" su u šest područja Francuske, navodi policija. Glavni grad Pariz, koji je trenutno domaćin Olimpijskih igara, nije pogođen.
Vandalizirane su instalacije koje pripadaju francuskim telekomunikacijskim kompanijama SFR i Bouygues Telecom, izvijestili su francuski list Le Parisien i BFM TV. Kablovi su presječeni u južnoj Francuskoj, a instalacije u blizini Luksemburga i Pariza su sabotirane.
Francuska državna sekretarka za digitalna pitanja Marina Ferrari potvrdila je vandalske činove izvedene u nedjelju navečer.
- Radimo na uspostavljanju normalnih telekomunikacijskih usluga - rekla je.
Još nije jasno koliko je kupaca pogođeno. Navodno je pokrenuta istraga incidenta.
Vijest dolazi nakon što su saboteri u petak napali francusku mrežu brzih željeznica, zbog čega je u nedjelju uhapšen jedan muškarac.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.