Nakon što je požar na mostarskom deponiju Uborak lokaliziran u utorak, u srijedu je izbio novi požar na obližnjem odlagalištu starih automobilskih guma, koje se nalazi tik uz deponiju komunalnog otpada, zbog čega je pokrenuta i evakuacija stanovništva iz neposredne blizine.
Na terenu su sve raspoložive snage mostarskih vatrogasaca, a pomoć u gašenju iz zraka pružaju air-tractori.
Gradonačelnik Mostara Mario Kordić izjavio je nakon sjednice Kriznog stožera kako se sumnja da je novi požar podmetnut, istaknuvši da lokacija s guma nema nikakvog kontakta s ranijim požarištem.
Prema njegovim riječima, ugrožene su okolne kuće zbog čega je naređena evakuacija stanovništva iz neposredne blizine požarišta.
Kordić je naveo kako postoje sumnje da je i prvi požar bio podmetnut, s obzirom na informacije s terena o neovlaštenom kretanju pojedinih osoba po deponiju.
O svemu je obaviješten i MUP, a preko gradskog stožera civilne zaštite pokrenuto je i uključivanje tužiteljstva.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.