[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2025\/10\/17\/l-32b659d014c2f25d6c2a763458833270.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2025\/10\/17\/100x73\/l-32b659d014c2f25d6c2a763458833270.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2025\/10\/17\/l-32b659d014c2f25d6c2a763458833270.jpg","size":"92.64","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Na Bregani jedna od najvećih zapljena krijumčarenih cigareta

Carinici Mobilne jedinice Carinske uprave na graničnom prijelazu Bregana zaplijenili su kartone s cigaretama, a riječ je o ukupno 13.910.000 komada cigareta u kutijama, što je jedna od najvećih zapljena u Hrvatsku krijumčarenih cigareta.

Kako su precizirali, ovlašteni carinski službenici Sektora za mobilne jedinice, Službe za mobilne jedinice Zagreb i Službe za suzbijanje krijumčarenja i istrage u četvrtak su na Bregani pojačano nadzirali kretanje trošarinskih proizvoda te su prilikom carinske kontrole zaustavili teretno vozilo na kojem se nalazio brodski kontejner.

Teretno vozilo i brodski kontejner pregledali su uz pomoć službenog psa za detekciju duhana i duhanskih prerađevina i opojnih droga.

Nadzorom su utvrdili da se u prostoru brodskog kontejnera nalazi ukupno 13.910.000 komada cigareta u kutijama koje nisu označene duhanskim markicama Ministarstva financija Republike
Hrvatske, izvijestili su. 

O velikoj zapljeni krijumčarenih cigareta će u 13 sati održati i konferenciju za novinare na Graničnom prijelazu Bregana, u Centru za naprednu obuku Carinske uprave, gdje će novinarima omogućiti snimanje zaplijenjene robe, kao i službenog psa za detekciju duhana i duhanskih prerađevina i opojnih droga, prenosi Hina.

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!