Državne i entitetske vlasti odgovorne su osigurati da Bosna i Hercegovina ima javni radiotelevizijski sistem koji je finansijski stabilan i oslobođen političkog utjecaja. U tom smislu, neophodno je uspostaviti održiv i funkcionalan okvir finansiranja za javne emitere, a posebno za BHRT, koji se ponovo suočava s rizikom od gašenja.
Ovo je danas odgovoreno Feni iz Misije OSCE-a u BiH na molbu za komentar činjenice da ni u novom prijedlogu budžeta BiH nije predviđeno finansiranje BHRT-a.
- Osiguravanje stabilnog i pouzdanog finansiranja, i nezavisnosti javnih emitera, uključujući BHRT, zaštitit će njihovu ključnu ulogu u ostvarivanju prava građana na informisanje, istovremeno doprinoseći stvaranju raznovrsnijeg i otpornijeg medijskog okruženja. Pored toga, nezavisni javni emiteri doprinose suzbijanju dezinformacija, osnažuju društvenu povezanost i jačaju povjerenje javnosti u institucije, čime doprinose trajnoj sigurnosti i stabilnosti - rečeno je iz Misije OSCE-a.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.