Komentirajući slučaj koji je prije nekoliko dana prijavljen i policiji, Merdžanić je naglasio da je pištolj, za koji ima potrebne dozvole, bio u njegovoj torbi te da nije bilo nikakve prijetnje.
- Otvorio sam torbu da uzmem dokument, a on je vidio pištolj i mislio da je tu zbog njega - kazao je ministar, naglašavajući da ima svjedoke za svoj iskaz.
Na konstataciju ministrice obrazovanja Katice Čerkez da ne može shvatiti da netko nosi pištolj na posao i da joj to stvara nelagodu, Merdžanić je rekao da pištolj nosi zbog osobne sigurnosti jer svakodnevno, bez vozača, putuje na relaciji Fojnica – Travnik.