[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2018\/10\/12\/merkator-2.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2018\/10\/12\/100x73\/merkator-2.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2018\/10\/12\/merkator-2.jpg","size":"421.39","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Mercator prodao deset tržnih centara u Sloveniji za 116,6 milijuna eura

Kompanija Mercator potpisala je s austrijskom kompanijom Supernova ugovor o prodaji svojih deset tržnih centara u Sloveniji za ukupno 116,6 milijuna eura.

Ugovorom je predviđeno da trgovački lanac Mercator uzme u zakup dijelove tih tržnih centara gdje već obavlja svoju osnovnu djelatnost, prenose mediji.

Prodajom deset centara u Sloveniji dovršena je druga faza projekta monetizacije koju će Mercator nastaviti u budućnosti.

Uprava Mercatora na čelu s Tomislavom Čizmićem prošle godine je izradila novu strategiju s ciljem značajnog smanjenja zaduženosti kompanije, čime bi se osigurali preduvjeti za novi investicijski ciklus, ključan za dugoročni razvoj najvećeg maloprodajnog lanca u Sloveniji i regiji u sastavu Agrokora.

Projekt monetizacije započeo je prodajom trgovačkog centra u Beogradu krajem prošle godine.

Ranije ove godine Mercator je raspisao natječaj kojim je pozvao međunarodne investitore i fondove čija je glavna djelatnost upravljanje nekretninama, a zainteresirane za 17 centara u Sloveniji, Hrvatskoj te u Bosni i Hercegovini.

Nakon prodaje centara u Sloveniji u trećoj fazi planira se prodaja centara u druge dvije zemlje.

Tomislav Čizmić izjavio je prije nekoliko mjeseci da bi Mercator monetizacijom i prodajom poslovno nepotrebne imovine mogao ukupno dobiti 300 milijuna eura, ali da se s prodajom 'neće žuriti'.

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!