[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2025\/07\/08\/xs.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2025\/07\/08\/100x73\/xs.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2025\/07\/08\/xs.jpg","size":"105.28","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Maledon ušao u Musine patike

U ponedjeljak je iz Madrida stigao zvaničan dopis o onome o čemu se zna već mjesecima. Najprije je iz Madrida stigla vijest da je Džanan Musa napustio taj klub, a zatim i da je Teo Maledon postao novi igrač Reala.

Francuz se ove sezone vratio u Evropu iz Amerike i odmah je u dresu Asvela pokazao da je savršen igrač za Evroligu. Bio je odličan posebno u prvom dijelu sezone, a to je bilo dovoljno da bude na kraju izabran i za drugu petorku Evrolige. Real je prvi reagovao i doveo Tea o čemu se pisalo još zimus.

Maledon je igrao za Asvelove juniore, zatim za seniore do 2020. kada je prešao u Oklahomu. Bio je i u Šarlotu i Finiksu, a ta NBA epizoda mu se završila sa 177 mečeva. Potom se vratio u Francusku i poslije samo jedne godine prelazi u Real.

Ovo je prvi Realov transfer ovog ljeta uz promjenu na klupi jer je novi trener ekipe Serđo Skariolo.

izvor;Vijesti.me

Foto: Euroleague.net

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!