U Tuzli je danas održano tradicionalno okupljanje majki i žena Srebrenice te drugih građana posvećeno čuvanju sjećanja na žrtve genocida i istrajnoj borbi za istinu i pravdu.
Ministrica za boračka pitanja Tuzlanskog kantona Senada Dizdarević napomenula je kako majke Srebrenice već tri decenije neumorno traže istinu o svojoj djeci i pravdu za sve nevine žrtve.
- Bore se da svaki ubijeni u genocidu u Srebrenici bude pronađen i da niko od njih ne bude zaboravljen. Najmanje što ja i institucije vlasti možemo učiniti jeste da im pokažemo da smo s njima u svakom momentu. Kad god sam u prilici, odazovem se i budem uz njih – kazala je Dizdarević.
Nura Begović, predsjednica Udruženja Žene Srebrenice, podsjetila je kako članice ovog udruženja godinama istrajavaju u traženju pravde za žrtve i izricanju zasluženih kazni zločincima.
Okupljeni su poručili kako sjećanje na Srebrenicu ne blijedi te da borba majki za istinu i pravdu ostaje trajna obaveza društva.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.