Francuski predsjednik Emmanuel Macron razgovarat će o ratu u Ukrajini i drugim temama u petak sa saudijskim prestolonasljednikom princom Mohamedom bin Salmanom, najavljeno je iz francuskog predsjedništva.
Planirani susret Macrona i saudijskog prestolonasljednika dolaze samo mjesec dana nakon što je ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski prisustvovao samitu Arapske lige u Saudijskoj Arabiji radi pridobijanja podrške, tokom sastanka na kome je bin Salman izrazio spremnost da posreduje u ratu između Moskve i Kijeva.
Saudijska državna novinska agencija ranije je javila da je bin Salman otputovao u Francusku.
Prestolonasljednikov dnevni red uključuje i predsjedanje saudijskom delegacijom tokom međunarodnog samita za novi globalni finansijski pakt, koji će biti održan od 22. do 23. juna, i učešće u zvaničnom prijemu kraljevine povodom kandidature Rijada za domaćina EXPO 2030. 19. juna, prenosi Reuters.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.