[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2024\/07\/15\/l-e1ef32dad38b857f99e9e8dce54b13db.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2024\/07\/15\/100x73\/l-e1ef32dad38b857f99e9e8dce54b13db.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2024\/07\/15\/l-e1ef32dad38b857f99e9e8dce54b13db.jpg","size":"64.30","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Kremlj: Putin nije kontaktirao Trumpa nakon pokušaja atentata

Kremlj je u ponedjeljak saopćio da ruski predsjednik Vladimir Putin nije kontaktirao Donalda Trumpa nakon pokušaja atentata na američkog republikanskog predsjedničkog kandidata tokom vikenda, i da to ne planira učiniti.

 

Na pitanje hoće li sigurnosne mjere oko Putina sada biti pojačane, portparol Kremlja Dmitrij Peskov kazao je da ruski čelnik već uživa odgovarajući stepen zaštite.

- Sigurnost je već pojačana iz očitih razloga, bez obzira na incidente. Možemo samo ponoviti da je sigurnost šefa države osigurana na odgovarajućem nivou, poduzima se sve što je potrebno uzimajući u obzir međunarodnu eskalaciju napetosti općenito - izjavio je Peskov novinarima.

Kremlj je u nedjelju saopćio kako ne vjeruje da je američka administracija odgovorna za subotnji pokušaj atentata na Trumpa, ali ju je optužio za stvaranje atmosfere koja je izazvala napad.

Trump je upucan u uho tokom predizbornog skupa u Pennsylvaniji nakon velikog sigurnosnog propusta. Napadač je ubijen, a službenici za provođenje zakona tvrde da još nisu otkrili motiv.

Putin se o tome još nije javno očitovao.

Peskovljevi komentari ponavljanje su izjava nekih Trumpovih republikanskih saveznika, koji su odmah pripisali krivicu Bidenu.

- Nakon brojnih pokušaja uklanjanja kandidata Trumpa iz političke arene - korištenjem prvih pravnih alatki, sudova, tužitelja, pokušaja političke diskreditacije i kompromitacije kandidata - svim vanjskim promatračima očito je bilo da mu je život u opasnosti - kazao je Peskov u nedjelju, prenosi Reuters.

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!