Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković sastao se danas u Sarajevu sa generalnim sekretarom Vijeća za regionalnu saradnju (RCC) Amerom Kapetanovićem.
Konaković je tom prilikom naglasio značaj regionalne saradnje koja je jedan od ključnih prioriteta vanjske politike Bosne i Hercegovine.
Dodao je da RCC, kao operativno tijelo Procesa saradnje u jugoistočnoj Europi (SEECP), značajno pridonosi unapređenju regionalne saradnje i ubrzanju procesa pristupanja Evropskoj uniji.
Istakao je da Bosna i Hercegovina nastavlja svoju proaktivnu ulogu u regionalnoj saradnji i Berlinskom procesu, koji ima izuzetno pozitivan utjecaj na regiju i vidljive rezultate, posebno kada je riječ o reformama koje se odnose na proces evropskih integracija.
Kapetanović je naveo vodeću ulogu RCC-a u procesu regionalne saradnje. Naglasio je da je važno raditi na implementaciji Akcijskog plana za Zajedničko regionalno tržište nakon što je prošle godine Vijeće ministara BiH donijelo Odluku o imenovanju koordinacijskog tima za uspostavljanje zajedničkog tržišta na zapadnom Balkanu, kao i drugih strategija i inicijativa, koje doprinose ekonomskoj i društvenoj transformaciji regije, saopćeno je iz MVPBiH.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.