Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković susreo se sa zamjenikom ministra vanjskih poslova Kraljevine Saudijske Arabije Waleedom A. Elkhereijijem, na marginama Diplomatskog foruma u Antaliji.
Sagovornici su tokom razgovora potvrdili prijateljske veze između BiH i Kraljevine Saudijske Arabije.
Razgovarano je i o aktuelnoj situaciji u BiH, evropskom putu BiH, te važnosti iskorištavanja ekonomskih potencijala na obostranu korist.
Izraženo je zadovoljstvo dobrim bilateralnim odnosima, kao i političkom i materijalnom podrškom, koju Kraljevina Saudijska Arabija pruža Bosni i Hercegovini.
Naglašena je potreba intenziviranja kontakata i posjeta na visokom i najvišem nivou, saopćeno je iz Ureda za odnose sa javnošću MVP BiH.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.