[{"img":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/800x600\/no_photo.png","thumb":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/300x300\/no_photo.png","full":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/800x600\/no_photo.png","size":"245.38","dimensions":{"width":770,"height":460}}]

Japanska vojska u pripravnosti zbog ispaljivanja sjevernokorejske rakete

TOKIO, 30.05.2016

km.

Vlada u Tokiju danas je stavila japansku vojsku u stanje pripravnosti u očekivanju mogućeg eksperimentalnog ispaljivanja balističke rakete Sjeverne Koreje, objavio je televizijski kanal NHK.

Vlasti su izdale naredbu brodovima i raketnim baterijama Patriot da budu spremni da obore svaku raketu koja se uputi na arhipelag, dodao je državni tv kanal.

Ministarstvo odbrane u Tokiju je odbilo da potvrdi da je izdalo takvu naredbu, navodi Le Figaro.

Podijelite ovaj sadržaj!