TOKIO, 30.05.2016
km.
Vlada u Tokiju danas je stavila japansku vojsku u stanje pripravnosti u očekivanju mogućeg eksperimentalnog ispaljivanja balističke rakete Sjeverne Koreje, objavio je televizijski kanal NHK.
Vlasti su izdale naredbu brodovima i raketnim baterijama Patriot da budu spremni da obore svaku raketu koja se uputi na arhipelag, dodao je državni tv kanal.
Ministarstvo odbrane u Tokiju je odbilo da potvrdi da je izdalo takvu naredbu, navodi Le Figaro.