[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2024\/08\/01\/xh_1.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2024\/08\/01\/100x73\/xh_1.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2024\/08\/01\/xh_1.jpg","size":"73.63","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Jang i Pintado najbrži na 20 km

Kod dama slavila je Kineskinja Điaju Jang, kojoj je ovo prva olimpijska medalja. Ona je u ovoj disciplini bila svjetski šampion u Londonu 2017. i sada se, sedam godina kasnije, ponovo popela na vrh.

Vlasnica svjetskog rekorda iz 2021. je pobjedila rezultatom 1:25:54. Srebro je pripalo svjetskoj šampionki iz Budimpešte prošle godine Mariji Peres, koja je bila 25 sekundi sporija, dok je posljednje mjesto na pobjedničkom postolju zauzela Australijanka Džemima Montag.

Kod muškaraca najbolji je bio vlasnik svjetske titule Ekvadorac Brajan Danijel Pintado sa 1:18:55. Brazilac Kajo Bonfim osvojio je srebrnu medalju rezultatom 1:19:09, dok je do bronze došao Španac Alvaro Martin sa 1:19:11.

izvor;Sport klub

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!