Sud Bosne i Hercegovine će u četvrtak, 12. marta, izreći prvostepenu presudu u predmetu Saša Ratković i drugi.
U optužnici se, između ostalog, navodi da je Milan Matković u periodu od polovine 2020. do kraja 2021. godine na području Bosne i Hercegovine organizirao grupu za organizirani kriminal u koju su kao članovi svjesno i dobrovoljno pristupili Saša Ratković, Vasilije Stjepić, Dragan Supić, Vladica Rakić, Mitar Blagojević, D.Š., Miroslav Čalija, Tomislav Vidaković i veći broj drugih njima poznatih lica iz Bosne i Hercegovine i drugih država.
Grupa je formirana radi činjenja krivičnih djela propisanih krivičnim zakonima u BiH s ciljem stjecanja protupravne imovinske koristi i koja je djelovala na području BiH, Republike Srbije, više država Evropske unije, među kojim su Republika Austrija, Republika Hrvatska, Švicarska, Kraljevina Španija, Nizozemska, SR Njemačka, a pojedini članovi su djelovali i u državama Južne Amerike - saopćeno je iz Suda BiH.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.