Japanska agencija za međunarodnu saradnju (JICA) finansirat će izradu Plana razvoja i upravljanja javnim prijevozom u Kantonu Sarajevo.
Tim povodom, danas je ministar saobraćaja KS Adnan Šteta potpisao dokument o zajedničkom djelovanju sa glavnim predstavnikom JICA-e za područje Balkana Jirom Takeichiem.
Planom će biti obuhvaćena revizija politika, kao i važećih zakonskih akata, propisa i strategija za javni prijevoz Kantona Sarajevo, definisano poboljšanje kapaciteta i rada prijevoznika, kao i plan sanacije i zamjene šina, depoa i voznog parka.
Također će ovaj plan obuhvatiti programe promocije korištenja javnog prijevoza, kao i edukacije za uposlenike preduzeća "Gras" i Ministarstva saobraćaja KS, saopćeno je iz Pres-službe KS.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.