Federalni ministar unutrašnjih poslova Ramo Isak održao je u Neumu Stručni kolegij, kojem su prisustvovali članovi kolegija. Prezentirano je trenutačno stanje i izvještaji o radu po organizacionim jedinicama Ministarstva te sljedeći prioriteti u radu. Istaknuto je da, uprkos određenim izazovima i nedostatku uposlenika, Ministarstvo uspješno obavlja aktivnosti i daje doprinos očuvanju sigurnosti u Federaciji BiH.
Dogovoreno je da se organizuju sastanci sa nadležnim institucijama i organima uprave u cilju otklanjanja dilema u postupanju po određenim zakonima.
Direktor Federalne uprave policije Vahidin Munjić istakao je da Federalna uprava policije ima izuzetnu suradnju i koordinaciju sa drugim policijskim agencijama, koja je doprinijela efikasnoj borbi protiv organiziranog kriminala.
- Na Kolegiju su doneseni zaključci, a bit će upućeni prema Vladi Federacije BiH u cilju daljnjeg efikasnog obavljanja poslova iz nadležnosti Ministarstva - saopćeno je FMUP-a.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.