[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2026\/02\/24\/l-688c45f22021d3375fc03d6ceaf212a7.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2026\/02\/24\/100x73\/l-688c45f22021d3375fc03d6ceaf212a7.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2026\/02\/24\/l-688c45f22021d3375fc03d6ceaf212a7.jpg","size":"33.28","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Iranski vojni helikopter srušio se na pijacu, četiri osobe poginule

Iranski vojni helikopter srušio se u utorak na pijacu voća i povrća u centralnoj provinciji Isfahan, pri čemu su poginuli pilot, kopilot i dvojica trgovaca, javili su državni mediji.

Helikopter se srušio u gradu Dorcheh, izazvavši požar koji su lokalne hitne službe brzo ugasile, navodi se u izvještajima, prenosi Reuters. 

Stručnjaci ističu da Iran ima lošu statistiku kada je u pitanju zračna sigurnost, sa čestim nesrećama, od kojih mnoge uključuju avione kupljene prije Islamske revolucije 1979. godine, kojima nedostaju originalni rezervni dijelovi za održavanje.

Prošle sedmice, borbeni avion F-4, američke proizvodnje, u vlasništvu redovne iranske vojske, srušio se u zapadnoj provinciji Hamadan tokom trening leta, pri čemu je poginuo jedan pilot.
 

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!