SARAJEVO, 9.08.2016
km.
Visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini Valentin Inzko uputio je telegram saučešća porodici Željka Kopanje te uposlenicima "Nezavisnih novina" i "Glasa Srpske".
- Vijest o smrti mog dugogodišnjeg prijatelja Željka Kopanje zatekla me je i rastužila. Njegov prerani i iznenadni odlazak veliki je gubitak, ne samo za njegovu porodicu, saradnike i prijatelje, već i za cijelu BiH. Njegovo ime ostat će sinonim za novinarsku i ljudsku hrabrost. Moj prijatelj Željko imao je viziju o boljoj budućnosti za sve u ovoj zemlji i na tom je cilju istrajavao sve ove godine - navodi se u telegramu visokog predstavnika.
Inzko je još dodao da je sretan što je poznavao Kopanju, kojega je smatrao izuzetnim čovjekom koji je nastojao da poveže ljude, narode i susjede, ne samo u BiH, već i cijeloj regiji, saopćeno je iz OHR-a.