U centru Sarajeva, ispod nekadašnjeg hotela Zagreb jutros, nešto iza osam sati po riječima očevidaca pukla je vodovodna cijev, nakon čega su ogromne količine vode počele izbijati na površinu i slijevati se niz glavnu saobraćajnicu u pravcu Ilidže.
-Juče je bio taj kvar, ali ga očigledno nisu popravili kako treba. Obrušava se trotoar, zemlja i kamenje su već na glavnoj cesti – kazao nam je jedan od očevidaca. Uslijed toga došlo je do saobraćajnog kolapsa jer zbog nanosa i vode na cesti u tom dijelu grada su dvije trake praktično van upotrebe.