Sport

Francuzi treći put u finalu svjetskih prvenstava

Francuska je prvi finalisti Svjetskog nogometnog prvenstva nakon što je u prvom polufinalu svladala Belgiju rezultatom 1:0.

U prvih 45 minuta obje su momčadi imale nekoliko solidnih prilika, no na odmor se ipak otišlo pri rezultatu 0:0.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili Francuzi te su poveli u 51. minuti. Strijelac je bio Samuel Umtiti koji je nakon kornera glavom pogodio za 1:0.

Belgijanci su nakon primljenog gola bili u šoku nekoliko minuta da bi zatim ponovno preuzeli inicijativu. Držali su loptu u svom posjedu, opsjedali vrata Huga Llorisa, no francuska obrana uspjela je zaustaviti sve belgijske pokušaje bez većih problema.

Francuska u nedjeljnom finalu čeka boljeg iz drugog polufinala u kojemu se u srijedu sastaju Engleska i Hrvatska.

Za Francuze bit će to treće finale svjetskih prvenstva u povijesti. 1998. su u svojoj zemlji otišli do kraja i osvojili naslov prvaka svijeta, a 2006. ih je u finalu boljim izvođenjem jedanaesteraca svladala Italija.