Brod kojim upravlja francuska brodska kompanija CMA CGM napadnut je u Hormuškom moreuzu, pri čemu su povrijeđeni članovi posade, saopćila je danas kompanija sa sjedištem u Marseilleu.
Povrijeđeni su evakuirani, bez daljnjih detalja o njihovoj nacionalnosti ili stanju. Također nisu date informacije o tome ko je odgovoran za napad.
Po navodima kompanije, teretni brod San Antonio, koji plovi pod malteškom zastavom, oštećen je u napadu koji se dogodio jučer dok se brod kretao ključnim plovnim putem.
Nakon početka rata s Iranom, Teheran je uglavnom blokirao plovidbu kroz Hormuški moreuz, koji je ključan za globalnu ekonomiju.
U ponedjeljak, 4. maja, Sjedinjene Američke Države pokrenule su operaciju pod nazivom "Projekat Sloboda" da bi osigurale siguran prolaz brodova kroz plovni put, ali američki predsjednik Donald Trump nedavno je najavio da će je obustaviti "na kratko vrijeme", prenosi DPA.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.