[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2026\/06\/22\/xm_1.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2026\/06\/22\/100x73\/xm_1.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2026\/06\/22\/xm_1.jpg","size":"91.68","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Mostarska simfonija u utorak svira najveće svjetske hitove

Povodom Svjetskog dana glazbe, Simfonijski orkestar Mostar u utorak 23. lipnja, održat će u parku Zrinjevac tradicionalni besplatni koncert “World's Greatest Hits“.

Koncert se organizira povodom Svjetskog dana glazbe, međunarodne manifestacije koja se svake godine 21. lipnja obilježava koncertima i glazbenim događanjima diljem svijeta, s ciljem promicanja glazbene umjetnosti i njezine uloge u povezivanju ljudi različitih generacija i kultura.

Dvosatni glazbeni program bit će održan na otvorenom s početkom u 21 sat, pri čemu posjetitelje očekuje večer ispunjena izvedbama najpoznatijih svjetskih hitova u simfonijskim aranžmanima i repertoarom koji spaja snagu orkestralnog zvuka s bezvremenskim melodijama različitih glazbenih razdoblja i žanrova.

Ravnatelj Simfonijskog orkestra Mostar i dirigent Damir Bunoza istaknuo je kako je riječ o tehnički i organizacijski iznimno zahtjevnom i skupom projektu na kojem se radilo nekoliko mjeseci, a koji je zamišljen kao dar gradu Mostaru i cijeloj Hercegovini.

- Imat ćemo preko 30 ljudi na velikoj bini, veliki razglas, light show, video zid, znači jedna velika organizacija koja se pripremala par mjeseci. Bit će to spektakularan koncert – izjavio je Bunoza na konferenciji za novinare.

Dodao je da je većina aranžmana premijerno pripremljena te da će se na repertoaru naći hitovi Queena, Stinga, Michaela Jacksona, Jamesa Browna, AC/DC-a.

- Bit će to koncert brzog tempa, živahan, bez ijedne balade. Ovaj koncert uvijek zamišljam kao onaj njujorški u parku. Pozivam sve da dođu u park Zrinjevac, da pjevaju i plešu uz svima nam poznate hitove – poručio je.

Bunoza je naglasio raznolikost solista koji će nastupati, od Antonije Batinić, Olivera Bevande, preko Anđele Bukovac do Marija Zovke, a posebno je istaknuo svestranost Nenada Tomičića koji je će, kako je rekao, pjevati od falsetta pri izvedbi “Stayin' Alive", do pjesme AC/DC-a „Thunderstruck“.

Istaknuo je i ulogu koji će imati prateći vokali koje je posložila Monika Josipović, ali i prateći band u sastavu: Dragan Raspuć na bubnjevima, Marko Jakovljević na bas gitari, Josip Vukoja na gitari, Ivan Zovko na klavijaturi i Damir Škutor na drugoj gitari.

Solist Oliver Bevanda naglasio je da je sa Simfonijskim orkestrom uvijek zadovoljstvo provoditi ljetne noći, pogotovo na otvorenom, u parku.

- Mostarski park Zrinjevac donosi puno više toga više u odnosu na zatvorene prostore, primjerice Kosaču koju smo dosta puta napunili kada su simfonijski koncerti u pitanju. Ja sam ovoga puta, kao i par puta do sada, zadužen prenijeti ono najbolje što se tiče Freddyja Mercuryja – izjavio je Bevanda.

Nenad Tomičić dodao je da mu je ovo općenito najdraži koncert sa simfonijom.

- Okušat ću se u više stilova, od Lynyrd Skynyrda, preko Bee Geesa do AC/DC-a i Jamesa Browna. Bit će vrlo zanimljivo, očekujem zaista dobar koncert s nekih 20-ak pjesama – kazao je.

Koncert su podržali Grad Mostar, Vlada Hercegovačko-neretvanske županije, Federalno ministarstvo kulture i sporta te Ministarstvo civilnih poslova BiH.

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!