[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2026\/04\/27\/l-c593bdfd30fbc3cbb8fb6ca3cd72691b.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2026\/04\/27\/100x73\/l-c593bdfd30fbc3cbb8fb6ca3cd72691b.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2026\/04\/27\/l-c593bdfd30fbc3cbb8fb6ca3cd72691b.jpg","size":"73.67","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Federalno tužilaštvo: Pretresi na više lokacija na području Sarajeva i Mostara

Po naredbama Posebnog odjela Vrhovnog suda Federacije BiH, a pod nadzorom postupajućeg federalnog tužioca Posebnog odjela Federalnog tužilaštva FBiH, policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) i MUP-a Kantona Sarajevo provode koordinirane aktivnosti na području Mostara i Sarajeva.

U okviru ovih aktivnosti vrši se pretres više lokacija, uključujući službene prostorije Federalnog ministarstva razvoja, poduzetništva i obrta, kao i službenu dokumentaciju i računarsku opremu koju koriste ministar, njegovi savjetnici i saradnici, saopćeno je iz Federalnog tužilaštva FBiH.

Kako se dodaje, naredbama su obuhvaćeni i pretresi određenih fizičkih i pravnih lica koja su bila dio konzorcija korisnika bespovratnih sredstava dodijeljenih putem javnog poziva koji je navedeno ministarstvo raspisalo u martu 2025. godine, u ukupnom iznosu od oko 600.000 američkih dolara.

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!