[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2019\/05\/24\/camacgpbih.png","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2019\/05\/24\/100x73\/camacgpbih.png","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2019\/05\/24\/camacgpbih.png","size":"891.99","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Državljani BiH lišeni slobode zbog krijumčarenja migranata preko rijeke Drine

Pripadnici Jedinice granične policije Bijeljina u petak su lišili slobode dvojicu državljana Bosne i Hercegovine zbog postojanja osnova sumnje da su pokušali prokrijumčariti devet ilegalnih migranata iz Republike Srbije u BiH.

Ilegalni migranti krijumčareni su čamcem, preko rijeke Drine, a primijetivši pripadnike Granične policije BiH, jedna nepoznata osoba udaljila se u pravcu Srbije, dok su spomenuti bh. državljani uhvaćeni na teritoriji BiH. Radi se o M.P. (1975.) i M.S. (1995.), saopćeno je iz Granične policije BiH.

O događaju je obaviješten tužilac Tužilaštva BiH, koji je naložio da se sredstva izvršenja krivičnog djela privremeno oduzmu i dostavi izvještaj o počinjenom krivičnom djelu krijumčarenje ljudi.

Ilegalni migranti nisu posjedovali identifikacione dokumente, a u razgovoru sa službenicima GPBiH izjavili su da dolaze iz Pakistana i Bangladeša.

Također, o događaju su obaviješteni i službenici Stanice granične policije Trbušnica Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije, u cilju pronalaska osobe koja je pobjegla na teritoriji Srbije. U toku je daljnji rad na ovom slučaju, stoji u saopćenju.

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!