[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2026\/05\/06\/xc_4.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2026\/05\/06\/100x73\/xc_4.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2026\/05\/06\/xc_4.jpg","size":"81.51","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Dokumentarni film Ay Carmela – Made in BiH Selme Alispahić zatvara Modul Memorije

Premijerom dokumentarnog filma „Ay Carmela – Made in BiH“, u subotu, 9. maja, zatvara se 31. izdanje festivala Modul Memorije.

Premijera će biti oržana u subotu, 9. maja, na Dan pobjede nad fašizmom, u kinu Meeting Point, sa početkom u 19 sati.

Autorica filma je glumica Selma Alispahić, a koproducenti filma su J.U.MES i Sarajevski ratni teatar SARTR.

Dokumentarni film „Ay Carmela – Made in BiH“ autorice Selme Alispahić emotivno je svjedočanstvo i sjećanje na predstavu koja je obilježila teatarski život u BiH, regiji i Evropi.

Kroz pogled protagonistkinje predstave pratimo priču o životu i trajanju, uspomenama i gubitku, otporu i hrabrosti, o snažnoj antifašističkoj poruci koja i danas odjekuje, saopštila je press služba Modula Memorije.

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!