[{"img":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/800x600\/no_photo.png","thumb":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/300x300\/no_photo.png","full":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/800x600\/no_photo.png","size":"147.22","dimensions":{"width":770,"height":460}}]

Crnadak: Vrlo brzo prvi rezultate ozbiljne borbe protiv korupcije na vrlo visokom nivou

BANJA LUKA, 23.10.2015

Bosni i Hercegovini treba efikasno pravosuđe, ukazao je danas ministar vanjskih poslova BiH Igor Crnadak naglasivši da se naša zemlja nalazi na "raskrsnici" da li će ići putem reformi i boljeg života svih građana ili u „provaliju“, odnosno besperspektivnu budućnost.

On je, nakon okruglog stola o temi "Kako poboljšati funkcioniranje sudova i postići učinkovitije pravosuđe?", a koji je održan u okviru predsjedavanja BiH Vijećem Evrope i povodom Europskog dana pravde, istakao da se u BiH radi bolje budućnosti mora osigurati pravosuđe koje je uspješno, efikasno i kojem se vjeruje.

- Glavni izazovi bh. pravosuđa ostaju procesuiranje ratnih zločina te borba protiv korupcije i organizovanog kriminala - ponovio je Crnadak izrazivši nadu da će biti efikasnijeg rada upravo o ovim temama.

Napomenuo je da političari ne mogu da hapse niti provode istrage, ali da i predstavnici Saveza za promjene u vlasti na nivou BiH stvaraju bolji ambijent u kadrovskom smilsu, ali opštoj atmosferi u društvu da mora početi efikasnija borba protiv kriminala i korupcije.

- Uvjeren sam da ćemo uskoro vijediti prve rezultate ozbiljne borbe protiv korupcije na vrlo visokom nivou - tvrdi Crnadak.

Izrazio je zadovoljstvo što je današnji skup održan u Banjoj Luci, u okvkru predsjedavanja BiH vijećem Evrope te time i RS i BiH našle svoje mjesto na mapi tema pravosuđa u Evropi.

Podijelite ovaj sadržaj!