Na osnovu izvještaja operativnih centara kantonalnih ministarstava unutarnjih poslova i Federalne uprave policije, tokom navedenog perioda na području Federacije BiH registrovano je:
49 krivičnih djela i to:
- jedno razbojništvo;
- 12 teških krađa ( jedno motorno vozilo );
- pet krađa;
- tri nasilja u porodici;
- tri oštećenja tuđe stvari;
- dva izazivanja opće opasnosti;
- 23 ostala krivična djela;
37 narušavanja javnog reda i mira u kojima su dva lica zadobila lakše tjelesne povrede dok za dva lica nije utvrđen stepen povrede.
63 saobraćajne nezgode, u kojima je jedno lice smrtno stradalo, tri lica zadobila teške , a 15 lica zadobilo lakše tjelesne povrede, dok za pet lica nije utvrđen stepen povrede.
27 lica je lišeno slobode, a 27 lica je zadržano.
Razbojništvo
Dana 26.12.2018.godine u 17,50 sati u ulici Koševo, općina Centar Sarajevo, od strane NN lica izvršeno je krivično djelo razbojništva nad radnicom u poslovnici “Lutrija BiH”. Tom prilikom NN lice je uz prijetnju nožem, otuđilo određenu sumu novca, a zatim se udaljilo u nepoznatom pravcu. O prednjem je obaviješten tužilac Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo. Uviđaj su obavili policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo, koji rade na rasvjetljavanju i dokumentovanju navedenog krivičnog djela, identifikaciji i pronalasku izvršioca.
Pronalazak droge, oružja i municije
Dana 26.12.2018.dodine u 14,00 sati, policijski službenici Jedinice za podršku lišili su slobode R.S., rođen 1973.godine u Hadžićima, gdje je i nastanjen, zbog postojanja osnova sumnje da je počinio krivična djela iz člana 238. KZ F BiH (Neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga) i člana 74. ZONDINOiM-a. Naime, policijski službenici VI PU su izvršili pretres kuće i vikend kuće, vlasništvo R.S., na području općine Hadžići. Tom prilikom su pronađene i oduzete dvije lovačke puške, veća količina municije različitog kalibra, jedan okvir za automatsku pušku, 28 paketića sa materijom koja asocira na opojnu drogu speed, jedan paketić sa zeljastom materijom koja asocira na opojnu drogu marihuanu i jedna drobilica. O prednjem je obaviješten tužilac Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, a lice lišeno slobode je predato u Jedinicu za osiguranje objekata i zadržavanje osoba lišenih slobode MUP-a Kantona Sarajevo. Policijski službenici VI PU će dana 27.12.2018.godine, nakon završene kriminalističke obrade, lice lišeno slobode, uz službeni izvještaj o počinjenim krivičnim djelima,predati Kantonalnom tužilaštvu Kantona Sarajevo.
Pronalazak droge
Dana 26.12.2018.godine u 16,50 sati u ulici Muhameda ef. Pandže, općina Novo Sarajevo, policijski službenici Jedinice za podršku su prilikom obavljanja redovnih poslova i zadataka kontrolisali, a zatim lišili slobode S.A., rođen 1994.godine u Sarajevu, gdje je i nastanjen, zbog postojanja osnova sumnje da je počinio krivično djelo iz člana 239. KZ F BiH (Posjedovanje i omogućavanje uživanja opojnih droga). Prilikom pretresa kod istog je pronađeno i oduzeto 25 tableta koje asociraju na opojnu drogu ekstazi i dva paketića sa materijom koja asocira na opjnu drogu speed. O prednjem je obaviješten tužilac Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, a osoba lišena slobode je predata u Jedinicu za osiguranje objekata i zadržavanje osoba lišenih slobode MUP-a Kantona Sarajevo. Policijski službenici III PU nastavljaju rad na dokumentovanju navedenog krivičnog djela.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.