Crna Gora trenutačno nema veleposlanike u 18 zemalja, među kojima je i Bosna i Hercegovina, a veleposlanstva u nekim zemljama funkcioniraju da razini otpravnika poslova.
Kako je priopćeno iz crnogorskog Ministarstva vanjskih poslova, Crna Gora ima veleposlanike u Belgiji, Francuskoj, Grčkoj, Italiji, Rumunjskoj, Ruskoj Federaciji, Sjevernoj Makedoniji, Turskoj i Ukrajini.
Veleposlanstvo Crne Gore u Sarajevu funkcionira na razini otpravnika poslova, a u nekim zemljama, iako Crna Gora ima veleposlanike u punom mandatu, crnogorskim državljanima nije lako ostvariti neka prava, prenosi Radiotelevizija Crne Gore.
Prema Ustavu Crne Gore, predsjednik države postavlja i opoziva veleposlanike i šefove drugih diplomatskih predstavništava u inozemstvu na prijedlog vlade i uz mišljenje odbora Skupštine nadležnog za međunarodne odnose.
Smjena velikog broja veleposlanika koje je postavila Ðukanovićeva vlast, bio je jedan od prvih poteza 42. vlade bivšeg premijera Zdravka Krivokapića. Nakon toga crnogorski predsjednik Milo Ðukanović odbio je dati suglasnost za većinu veleposlanika koje je predlagala spomenuta vlada.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.