[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2025\/04\/03\/l-58b9c29e401b41c93de74d2658185abb.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2025\/04\/03\/100x73\/l-58b9c29e401b41c93de74d2658185abb.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2025\/04\/03\/l-58b9c29e401b41c93de74d2658185abb.jpg","size":"49.95","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Crna Gora demantira da je lobirala kod Interpola zbog Milorada Dodika

Ministar vanjskih poslova Crne Gore Ervin Ibrahimović demantirao je izjavu predsjednika RS-a Milorada Dodika da je Crna Gora lobirala kako Interpol ne bi odobrio raspisivanje crvene tjeralice za Dodikom.

"Povodom izjave Milorada Dodika, koju su bez ikakve provjere činjenica preuzeli neodgovorni pojedinci zarad skupljanja jeftinih političkih poena na uštrb institucija Crne Gore, kategorički i nedvosmisleno odbacujem tvrdnje da je Ministarstvo vanjskih poslova Crne Gore, pa time i bilo koji diplomat, bilo angažirano kako Interpol ne bi odobrio raspisivanje crvene potjernice za Miloradom Dodikom i Nenadom Stevandićem. Ostajemo posvećeni principima vladavine prava, dobrosusjedskoj suradnji i poštovanju međunarodnog prava", napisao je ministar Ibrahimović na društvenoj mreži X.

Po njegovim riječima, takav angažman crnogorskih institucija predstavljao bi miješanje u unutarnja pitanja druge države.

"U intenzivnoj komunikaciji s kolegama iz Vlade također sam dobio uvjeravanja da se nitko iz drugih resora nije na bilo koji način uključivao u ovaj postupak. Svako 'angažiranje' sa zvanične adrese iz Crne Gore s ciljem da Interpol, na zahtjev iz Bosne i Hercegovine, ne raspiše potjernicu za Miloradom Dodikom (ili bilo kojim drugim pojedincem) predstavljalo bi još jedno miješanje u unutrašnja pitanja druge države i grubo i veoma štetno narušavanje dobrosusjedskih odnosa s nama prijateljskom Bosnom i Hercegovinom", poručio je ministar Ibrahimović.

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!