[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2023\/11\/23\/l-9a1e44d7b04366dc417386cda72a31f1.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2023\/11\/23\/100x73\/l-9a1e44d7b04366dc417386cda72a31f1.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2023\/11\/23\/l-9a1e44d7b04366dc417386cda72a31f1.jpg","size":"116.87","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Centralna banka Crne Gore potpisala ugovor o direktnom platnom prometu sa Srbijom i BiH

Centralna banka Crne Gore objavila je u srijedu da je s Universal Capital Bankom potpisala ugovor o direktnom platnom prometu između Crne Gore, Srbije i Bosne i Hercegovine.

"Na ovaj način je s aspekta Centralne banke završen proces potreban za uključenje Universal Capital Banke u kliring međunarodnih plaćanja između Crne Gore, Republike Srbije i Bosne i Hercegovine", kaže se u priopćenju Centralne banke Crne Gore i dodaje da je ta banka zaokružila sve aktivnosti potrebne za otpočinjanje procesa kliringa međunarodnih plaćanja.

Napominje se i kako će početak korištenja ovog platnog sustava ovisiti od poslovne odluke UCB-a.

 

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!