[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2023\/12\/18\/xb.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2023\/12\/18\/100x73\/xb.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2023\/12\/18\/xb.jpg","size":"90.97","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Brinjone najbrža u Francuskoj

Italijanka Federika Brinjone pobjednica je drugog superveleslaloma sezone, koji je za Svjetski kup alpskih skijašica vožen danas u francuskom Valdizeru.

Brinjone je do treće pobjede ove sezone, 24. u Svjetskom kupu u karijeru, došla u vremenu minut, 21 sekunda i 58 stotinki. Ove sezone pobijedila je u obje veleslalomske trke u kanadskom Tremblontu.

Brinjone je 44 stotinke bila brža od Norvežanke Kasje Vikof Li, dok je trećeplasirana Italijanka Sofija Gođa imala 59 stotinki slabije vrijeme od pobjednice.

Na četvrtom mjestu završila je Austrijanka Kornelija Huter, peta je bila Švajcarkinja Mišel Žisin, a šesta njena sunarodnica Joana Helen.

Gođa je vodeća u plasmanu superveleslaloma sa 160 bodova. Brinjone je druga sa 145, a treća Huter sa 130 bodova.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa čelnu poziciju zauzima MIkaela Šifrin sa 620 bodova. Brinjone je druga sa 557.

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!