[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2024\/07\/24\/l-e58767ec6cc5ac56eda496858b8f4acc.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2024\/07\/24\/100x73\/l-e58767ec6cc5ac56eda496858b8f4acc.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2024\/07\/24\/l-e58767ec6cc5ac56eda496858b8f4acc.jpg","size":"135.65","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Brčko: U pripremi zakon koji onemogućava licima starijim od 65 godina da budu direktori

Poslanicima lokalnog parlamenta u Brčkom do početka ljetne pauze biće ponuđeno da se izjasne o zakonskim rješenjima kojima će biti onemogućeno da se za direktore, zamjenike direktora i članove upravnih odbora izaberu lica starija od 65 godina, rekao je novinarima predsjednik Skupštine Brčko distrikta Siniša Milić.

On je dodao da je pripremljen set izmjena zakona kojima će se intervenisati u pogledu uslova za imenovanje, odnosno razrješenje direktora, zamjenika direktora i članova upravnih odbora javnih preduzeća i drugih pravnih lica koja formira Brčko distrikt.

„Takođe, ukoliko imaju navršenih 65 godina, direktorima, zamjenicima direktora i članovima upravnih odbora prestaće mandat u javnim preduzećima i drugim pravnim licima čiji je osnivač Brčko distrikt, naravno pod uslovom da ti prijedlozi zakona dobiju potrebnu podršku", objasnio je Milić.

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!